Yatırım Alın

 

"Büyüme Sermayesi Yatırım Programı" ile işletmenizi büyütmek için sizde yatırım alabilirsiniz.


İşletmeniz aşağıda yer alan kriterlere sahipse lütfen Ön Değerlendirme Formunu doldurunuz. Sizi ve işletmenizi tanımaktan memnuniyet duyacağız.

İşletmenizin yatırım kriterlerine uygunluğu değerlendirilir. Yatırım süreci Değerleme Raporu ile başlamaktadır. Sadece VALURA kriterlerine sahip ve yatırım almaya hazır olan işletmeler yatırım alma imkanına sahip olurlar.

YATIRIM KRİTERLERİ


  1. İşletme : İşletme en az 4 yıldır faal ve faaliyet karı üretiyor olmalıdır. İhracatçı olması önemli avantajdır.
  2. Büyüme Sermayesi : İşletme gelecek 5 yılda 5 kat büyüme potansiyeline sahip olmalı ve yatırım işletmenin büyümesi için kullanılmalıdır.
  3. Kurumsal Yönetişim : Şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri şirketin ödün verilmeyen prensipleri olmalıdır.
  4. Yönetim Ekibi : Hissedar ve yöneticiler işletmeyi global ölçeğe taşıyabilecek vizyon ve motivasyona sahip olmalıdır.
  5. Fark Yaratmak : İşletme, global potansiyeli yüksek sektörde niş alanları sahiplenen hızlı balık olmalı ve rakipleri ile net fark yaratabilmelidir.
  6. Hisse Oranı : VIC üyeleri en az %20 ve en çok %75 hisse alımı yapmaktadırlar.
  7. Yatırım Tutarı : Tek bir şirkete yapılacak yatırım 300.000 USD ile 3.000.000 USD arasındadır.
  8. Hedef Sektör ve Şirketler : Sabit kıymet yatırımı yoğun işletmeler ile gayrimenkul, otelcilik ve ilaç sektörleri dışındaki tüm sektörler.


VIC Logo

VIC Yatırım Kulübü ilk yatırımını Kocaeli merkezli Göçmen Börekçisi A.Ş. ile gerçekleştirdi.

17 yıl önce kurulan, yurt içi ve yurt dışı franchise yapısı ve büyüme planları ile global şirket oluşturma hedefi olan Göçmen Börekçisi, VIC yatırım kulübünün ilk üyesi oldu.

VIC Logo

VIC Yatırım Kulübü ikinci yatırımını İstanbul merkezli TeamforesHR ile gerçekleştirdi.

Bu yatırımın amacı organize perakende sektörüne sunulan hizmetlerin çeşitlendirilmesidir. Yeni oluşturulan yapı, A+ perakendeciler için stok sayımının yanı sıra geçici personel temini çözümleri de sunacaktır. Ortak yapı yakın zamanda MENA ve Doğu Avrupa bölgelerine genişleyecek olup global vizyonumuzun ilk adımını taçlandırmaktadır.
Önemli Not: Tüm paylaşılan bilgiler büyük bir gizlilik ile korunmakta ve sadece işletmenin ihtiyaçlarını analiz etmek için kullanılmaktadır. Üçüncü bir taraf ile yazılı izniniz olmadan kesinlikle paylaşılmamaktadır.