Yatırım Alın

 

"Büyüme Sermayesi Yatırım Programı" ile işletmenizi büyütmek için sizde yatırım alabilirsiniz.


İşletmeniz aşağıda yer alan kriterlere sahipse lütfen Ön Değerlendirme Formunu doldurunuz. Sizi ve işletmenizi tanımaktan memnuniyet duyacağız.

İşletmenizin yatırım kriterlerine uygunluğu değerlendirilir. Yatırım süreci Değerleme Raporu ile başlamaktadır. Sadece VALURA kriterlerine sahip ve yatırım almaya hazır olan işletmeler 8 Milyon – 80 Milyon TL aralığında yatırım alma imkanına sahip olurlar.

YATIRIM KRİTERLERİ


  1. İşletme : İşletme en az 4 yıldır faal, cirosu 20 Milyon TL üzerinde ve faaliyet karı üretiyor olmalıdır. İhracatçı olması önemli avantajdır.
  2. Büyüme Sermayesi : İşletme gelecek 5 yılda 10 kat büyüme potansiyeline sahip olmalı ve yatırım işletmenin büyümesi için kullanılmalıdır.
  3. Kurumsal Yönetişim : Şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri şirketin ödün verilmeyen prensipleri olmalıdır.
  4. Yönetim Ekibi : Hissedar ve yöneticiler işletmeyi global ölçeğe taşıyabilecek vizyon ve motivasyona sahip olmalıdır.
  5. Fark Yaratmak : İşletme, global potansiyeli yüksek sektörde niş alanları sahiplenen hızlı balık olmalı ve rakipleri ile net fark yaratabilmelidir.
  6. Hisse Oranı : VIC üyeleri en az %20 ve en çok %75 hisse alımı yapmaktadırlar.
  7. Yatırım Tutarı : Tek bir şirkete yapılacak yatırım 1 Milyon USD ile 10 Milyon USD arasındadır.
  8. Hedef Sektör ve Şirketler : Sabit kıymet yatırımı yoğun işletmeler ile gayrimenkul, otelcilik ve ilaç sektörleri dışındaki tüm sektörler.

Önemli Not: Tüm paylaşılan bilgiler büyük bir gizlilik ile korunmakta ve sadece işletmenin ihtiyaçlarını analiz etmek için kullanılmaktadır. Üçüncü bir taraf ile yazılı izniniz olmadan kesinlikle paylaşılmamaktadır.