Referanslar ve Proje Örnekleri

İşletmenize etkisi nasıl oldu? diye sorduk

  • 2 yıllık planlama ve uygulama ile cam sanayi şirketi satışa hazırlandı ve hesaplanan değerinin %32 üzerine satıldı.

  • Süt ürünleri şirketi yeniden odaklanması sağlanarak borçlanarak planlanan 10 Milyon TL yeni yatırımdan vazgeçti, yeni odakla açığa çıkan duran varlıklar nakde çevrilmek suretiyle Dünya çapında bir marka oluşturma sürecine girildi.

  • İnşaat malzemeleri sanayi şirketinin doğru kaynak planlaması ile 6 Milyon banka kredileri kapatıldı böylece makro ekonomik krize borçsuz girmesi ve büyümesi sağlandı.

  • Kozmetik şirketinin coğrafi odağı değiştirilerek, Asya merkezli bir gruptan yatırım alması sonucu cirosunu katlaması sağlandı.

  • Finansal zorluk yaşayan gıda sanayi şirketi reorganize edildi. VIC Yatırım Kulübünden yatırım aldı ve global bir franchise zinciri olma yolculuğuna başladı.

  • Savunma sanayi şirketi rekabet avantajının en yüksek olduğu hizmet grubuna odaklanarak 1 yıl içerisinde cirosunu ve karını 2 kat artırdı.

  • Halka açık sanayi şirketinin ürün gamı 1500 üründen 500 ürüne indirilerek stokları 7 Milyon TL azaltıldı, sağlanan kaynak ile tüm kısa vadeli krediler makro ekonomik kriz öncesi kapatıldı ve işletme karlılığı %5 artırıldı.
Elips

"VALURA ile 3 yıl önce değerleme ve analiz raporu ile yola çıktık. Bu süreçte gerek finansal yapılandırma gerekse değer artışı konularında profesyonel hizmet verdiler. Tüm çabaların sonucunu birlikte başarılı bir kapanış işlemi gerçekleştirdik. Kendilerine teşekkür eder ve kesinlikle tavsiye ederim."

Saros Beton

“Türkiye’de 100’e yakın mağazası ile faaliyet gösteren bir işletme olarak artık yurtdışında büyümemiz gerektiğini biliyorduk. Yurtdışı büyüme stratejimizi VALURA ile birlikte oluşturduk ve ABD ile hızlı bir giriş yaptık, önümüzdeki 3 yılda 12 ülkede aktif olmak istiyoruz, global bir Türk şirketi olma hedefimizde bize destek olmaları bizim çok değerli”

SPC

“Şirketimizin büyüme stratejisi doğrultusunda bizi uluslararası pazarlarda büyütebilecek en doğru ortaklığı kurguladınız için teşekkür ederim. Ayrıca yatırım sonrası devam eden desteğinizle işletmenin sağlıklı büyüdüğünü görmek bizi fazlasıyla memnun etmektedir.”


Elips

"VALURA Sistemi ve Değer Artış Danışmanlığı ilk gününden şirketimize önemli bir etki yaptı, raporun uygulanması ile çok daha iyi bir noktada olacağımıza inanıyorum. Şirket değerimizin ve yatırım alabilirlik seviyesinin net olarak ölçülebilmesi ve bir yol haritasının oluşturulması çok önemli.”

Saros Beton

“Şirketimizin değerinin ve kurumsallaşma seviyesinin tespit edilmesinin yanında, yapmış olduğunuz Finansal Performans Analizi; net ve somut olarak şirket ortaklarının odaklanması gereken alanları ortaya koydu ve çok ciddi farkındalık yarattı. Şirketin geleceği ile ilgili bizlere daha sağlıklı planlar yapma olanağı verdi. VALURA Sisteminden oldukça faydalandığımızı ifade etmek isterim.”

SPC

"VALURA çalışması ile firmamızın organizasyon yapısından, finansal durumuna kadar birçok noktada reel durumu ile olması gereken durumu gördük. Gerekli adımları atarak, firmamızı emin adımlara büyütebileceğiz. Bu konudaki yaklaşımı ve objektif değerlendirmesi için VALURA ekibine çok teşekkür ederiz.”


Saros Beton

“VALURA Raporu firmamızın içini daha şeffaf görmemizi sağladı. Firmamızın geleceği ile ilgili kararlar alabilmemiz daha kolay ve net hale geldi. Özellikle firmanın daha iyi hale getirilmesi için yapılan tavsiyeler çok dikkatimi çekti. Finansal performans analizi sonuç bildirgesi tespitler gerçeklere çok uygun olarak bulundu.”

Saros Beton

“VALURA’nın yapmış olduğu titiz çalışma sonucunda sadece şirketimizin değeri konusunda fikir sahibi olmakla kalmayıp kendimizi de sorgulamamıza olanak sağlayan bulgulara ulaşmış olmaktan dolayı memnuniyet duyduk.”

Saros Beton

“Öncelikle şirketimiz için yapmış olduğunuz titiz çalışmanızda dolayı teşekkür ederiz. Dışarıdan farklı bir gözle bakıp bizim normal sürdürdüğümüz uygulamaların yorumlarını yapmış olduk. Şirketin performansını görüp ileriye dönük kararlarda bu rapordaki durumumuza göre yönlendirme yapmaya çalışacağız. Şirketin değerinin bizim tahmin ettiğimiz mertebelerde çıkması bizleri memnun etmiş çalışmaların doğruluğunu göstermiştir.”

SPC

“VALURA ile işletmemizin bu güne kadar yapmış olduğu ve ileriki dönemlerde yapacaklarımızla ilgili stratejik noktalara dokunuldu. Firmamıza ait kültür ve değerlerimizi nasıl arttırabileceğimiz konusunda kısa ve uzun vadede yol haritası çizilmesinde ve kurumsallık yolunda ilerlememizde net çizgiler çizilmesinde göstermiş olduğunuz bilgi paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.”


SPC

“VALURA bugüne kadar aldığımız finansal gözden geçirmeler arasında bizim için en verimli olanıydı. Başucu programı niteliğinde kullanacağımız bir program oldu. Diğer firmamız için de bir hizmet paketi daha satın aldık. Düzenli gözden geçirmeler ile işletmenin gelişimini sağlayacağız.”

SPC

“Hastalandığımızda doktora tedavi oluyoruz, aracımız arıza yaptığında tamirciye tamir ettiriyoruz. Ticaret hayatında işletmemiz hasta olabiliyor fakat onu tedavi edecek bir şey yapmıyorsak sonuç büyük hüsran olabiliyor eğer sağlıklı ticaret ve büyümek istiyorsanız sizde bizim gibi VALURA’ya danışın.”


VALURA kalitesine güvenen 1000'den fazla müşterlerimizden bazıları;