Şirket

VALURA en kapsamlı şirket değerleme ve analiz şirketidir. Odağı; veri analizine dayalı metodolojisi ile şirket değerini maksimize etmektir.

Biz, yeni Dünya’nın para biriminin veri olduğuna ve işletmelerin ölçmediği performansı geliştiremeyeceğine inanıyoruz.

Bu doğrultuda veriyi anlamlı hale getirip büyümeyi, karlılığı ve sermaye getirisini ölçülebilir miktarda artırıyoruz.

Hedefimiz

VALURA, bulut tabanlı sistemi ile her ölçekte işletmenin “bilgi”nin gücünü kullanarak daha “değerli” ve daha “fit” şirketler haline gelmesine destek olmaktadır.

Biz zamanı geldiğinde her hissedarın emeğinin karşılığını alabilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Vizyonumuz; daha değerli şirketler oluşturarak toplumun refah seviyesini artırmaktır.

Biz

Ödüllü veri analizi yazılımımız ve kurumsal performans analiz sistemimiz C.V.M.S. ile dünya çapında orta ölçekli işletmelerin değerini, performansını ve yatırımcı cazibesini artırırız.

Mottomuz; Global ölçekte en iyi ürünü ortaya çıkar, bunu gerçekleştirirken keyif al, sürekli öğren ve geliş, pozitif ol, daha çevreci, hayvansever bir Dünya’ya destek ol,

Valura IACVS Logo

IACVS ’in Türkiye’deki ilk ve tek üyesi olmanın gururunu taşıyoruz!

Şirket değerleme konusunda Global ölçekte en üst çatı örgütü IACVS (The International Association of Certified Valuation Specialists)  üyesi olduk. Şirket Değerleme konusunda en üst çalışma prensiplerini ve kalite standardını temsil eden IACVS üyeliği ile başarımızı tescilledik.

Valura IIBA Logo

VALURA, International Institute of Business Analysis üyesidir.

İşletme Analizi konusunda Dünya'nın en saygın çatı kuruluşu olan International Institute of Business Analysis üyesi olarak global standartlar (BABOK) doğrultusunda işletme analizi hizmetlerimizi tescilledik.

CBA; şirket alım, satım ve ortaklıkları konusunda uzmanlaşmış ve küçük ölçekli işletmeler segmentinde haklı bir üne sahip kurumsal finansman şirketidir.

CBA, 143 milyar $ değerinde 7100 anlaşmaya imza atmıştır. CBA'in Türkiye İş Ortağı olan VALURA 101 ülke ofisinin desteği ile Global Büyüme Danışmanlığı hizmetini vermektedir.

VALURA, Orta Ölçekli İşletmelerin yatırım almaları konusunda uzman Avusturya merkezli MergersCorp Global partneri oldu.

MergersCorp 17 ülke ofisi ile orta ölçekli işletmelerin birleşme ve devralma işlemleri konusunda uzmanlaşmış olan global bir şirkettir.

Valura Borsa Istanbul Özel Pazar Logo

VALURA, Borsa İstanbul Özel Pazar'ın yetkili danışmanıdır.

Bu yetkinliği ile akredite yatırımcılar ve yüksek potansiyelli işletmelere sirket değerleme ve analiz hizmetleri sunmaktadır.

Valura European Bank Logo

Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası EBRD'nin danışmanlık havuzunda yer alıyoruz.

Danışmanlık projelerimizde firmalarımızı EBRD desteğinden faydalandırıyoruz.

Valura Leaders For Climate Action Logo

İklim hareketini yönlendiren küresel topluluk LFCA'nin üyesiyiz.

Çevreye olan sorumluluğumuzu ciddiye alıyoruz. Bu bu nedenle, karbon ayak izimizi sıfırlamak için Greenfleet'in ağaçlandırma projelerine karbon salınımımız karşılığı tutar kadar destek oluyoruz.

Valura M&A Ödül

VALURA, İngiltere merkezli M&A Today tarafından 2019 yılı Doğu Avrupa'nın En İyi Şirket Değerleme Firması seçildi.

Global anlamda 163 ülke katılımı ile seçilen Global 100 ödülleri kapsamında M&A Today, VALURA'yı 2019 yılında Doğu Avrupa'nın En İyi Şirket Değerleme Firması seçti. Global ölçekte en yenilikçi şirket değerleme firması olma hedefimize yürüyoruz!

Valura Unicef Logo

Biz bir işletmenin görevinin kar etmek, istihdam sağlamak olduğu kadar topluma, yaşadığı dünyaya değer katmak olduğuna inanıyoruz.

Dünya’da her gün 15.000 çocuk aşılanamadığı, temiz suya ulaşamadığı ve yetersiz beslendiği için hayatını kaybetmektedir. UNICEF, insani krizlerden en çok etkilenen milyonlarca çocuğa ölümcül hastalıklara karşı aşılar, çadırlar, tedavi edici hazır gıdalar, su temizleme tabletleri gibi farklı ürünleri ulaştırmaktadır. Biz de müşterilerimiz adına alacağımız Hayat Veren Hediyeler “Umut Paketleri” ile UNICEF’e süresiz destek vermenin gururunu yaşıyoruz.

Valura Women's Enpowerment Principles Logo

VALURA, Birleşmiş Milletler (UN) tarafından kurulan Kadını Güçlendirme Girişiminin resmi destekçisi oldu.

Biz, kadına şiddet, fırsat eşitliği, iş yerinde eşit maddi imkanlar, kız çocuklarının okutulması gibi konularda çalışacağımı taahhüt ettik. Toplumsal cinsiyet eşitliği için küresel ölçekte çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz her şirketin kadına fırsat eşitliği projeleri geliştirmesi için teşvik edeceğiz. Birleşmiş Milletlerin bu girişimini gururla destekliyoruz.

Ekibimiz

Gökhan Acar
Kurucu / CEO
İktisat dalında lisans, Pazarlama ve Finans dallarında MBA derecesine sahip olan Gökhan ACAR, sırasıyla Arçelik A.Ş ve BEKO Poland S.A, Sunbelt, NBB Advisors şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2015 yılında kurumsal finansman şirketi IF & PARTNERS ve 2017 yılında VALURA hayata geçirmiştir. Gökhan ACAR, şirket değerini artırma, satışa hazırlama, şirket evlilikleri gibi konularda KOSGEB, işadamları dernekleri, ticaret ve sanayi odalarında eğitim ve seminerler vermektedir.

Gökhan Acar
Köksal Başar
CTO
Makine mühendisliği ve işletme dallarında lisans eğitimi alan Köksal Başar, 1981 yılında tanıştığı bilgisayar teknolojileri ile kariyerinde askeri ve sivil sektör için büyük ve öncü projelere imza atmıştır. Tekin Acar Cosmetics, MM Group şirketlerinde iş geliştirme ve teknolojik yatırımlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı yapan Başar, VALURA bulut tabanlı yazılım algoritması tasarım ve uygulamasından sorumludur.

Köksal Başar
Zuhal Karabulut
Valura Partner
Zuhal Karabulut, iktisat dalında lisans, Para ve Banka dalında MBA derecesine sahiptir. 24 yıllık Vakıfbank kariyerinde, Mali Analist, Şube Müdür Yardımcılığı ve Kurumsal Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. SPK İleri Düzey, Kurumsal Yönetim Derecelendirme ve Kredi Derecelendirme Lisanslarına sahip olan Karabulut, mali analiz başta olmak üzere kurumsal finansman hizmetleri konusunda engin deneyime sahiptir.

Zuhal Karabulut
Süleyman Çembertaş
Valura Partner
Süleyman Çembertaş, iktisat dalında lisans derecesine sahiptir. Yapı Kredi Bankası’nda başladığı 25 yıllık kariyerinde Teftiş Kurulu Müfettişliği, Şube Müdür Yardımcılığı, Şube Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Çembertaş SPK Kurumsal Derecelendirme Lisansına sahiptir. Süleyman Çembertaş, mali analiz, finansal denetim, borç yapılandırma ve kurumsal finansman konularında engin deneyime sahiptir.

Süleyman Çembertaş
Burhan Eray
Valura Partner
İktisat dalında lisans, Muhasebe ve Denetim dalında yüksek lisans derecesine sahip olan ERAY, 1999 yılından itibaren SM Mali Müşavir olarak hizmet vermektedir. Türk Patent Enstitüsü'nden Marka Vekilliği ve Kamu Gözetim Kurulu’ndan Bağımsız Denetçi unvanına sahiptir. 2010-2013 yılları arasında İSMMMO Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurul üyeliği, 2013-2015 arasında Kurul Başkanlığı yapmıştır. 2016 yılından beri TURMOB Hizmet Değerlendirme ve Ücret Tespit Komitesindeki görevine devam etmektedir.

Burhan Eray
Bahadır Sınay
Ege Bölge Direktörü
İktisat dalında lisans derecesine sahip olan SINAY, kariyerine eğitim sektöründe eğitmen ve yönetici olarak başlamıştır. 2002 yılından itibaren SM Mali Müşavir olarak hizmet veren SINAY 2015 yılında IF&PARTNERS ve 2017 yılında VALURA ekibine katıldı. Bahadır SINAY, mali analiz, iç denetim, aile şirketlerinde kurumsallaşma ve insan kaynakları konularında engin deneyime sahiptir.

Bahadır Sınay
Hakan Batur
Güney Marmara Bölge Direktörü
İşletme dalında lisans derecesine sahip olan BATUR, kariyerine plastik sanayi sektöründe başlamış, turizm ve makine sanayi sektörlerinde mali müşavirlik deneyimi olmuştur. Hakan Batur, işletmelere mali ve idari sorunlar, aile şirketleri ve kurumsallaşma konularda destek vermektedir. Ayrıca Kosgeb danışmanlığı yapan Batur, 2015 yılında IF&PARTNERS, 2017 yılında VALURA ekibine katılmıştır.

Hakan Batur
Yalçın Mete
İç ve Güney Anadolu Bölge Direktörü
İşletme dalında lisans derecesine sahip olan Mete, 1995 yılında Vakıfbank'ta başladığı 15 yıllık kariyerinde; Mali Analist Yrd., Mali Analist, Şube Müdür Yardımcılığı ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. SPK İleri Düzey ve Kredi Derecelendirme Lisanslarına sahip olan Yalçın METE, Mali Analiz başta olmak üzere; KOBİ finansmanı, ticari kredi ve enerji proje finansman hizmetleri konularında engin deneyime sahiptir.

Yalçın Mete
Ekrem Kılavuz
Kocaeli Bölge Direktörü
İşletme dalında lisans derecesine sahip olan KILAVUZ, kariyerine 2008 yılında şirketlerde mali ve idari işler alanında yönetici olarak başlamıştır. 2013 yılından itibaren, KILAVUZ Mali Müşavirlik firmasıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Ekrem KILAVUZ, mali müşavirlik, mali analiz, iç denetim ve kurumsal danışmanlık konularında deneyime sahiptir.

Ekrem Kılavuz
Öztekin Özdemir
Denizli Bölge Direktörü
İşletme dalında lisans derecesine sahip olan Öztekin 20+ yıllık kariyerinde Kombassan Holding ve Uğurlu Oto Cam şirketlerinde muhasebe müdürü , finansman müdürü ve mali işler müdürü görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca SMMM olarak mali bilirkişilik, uzlaştırmacılık, konkordato komiserliği yapan Öztekin iç denetim, mali analiz ve kurumsal finans konularında engin deneyime sahiptir.

Öztekin Özdemir
Erkan Coşgun
Akdeniz Bölge Direktörü
Erkan Coşgun, iktisat dalında lisans, işletme dalında yüksek lisans derecesine sahiptir. Kariyerine 2001 yılında İş Bankası’nda başlamış, Finansbank'ta devam etmiştir. İşletme Bankacılığı ve ticari bankacılık portföy yönetmeni ve şube müdürü olarak birçok farklı şubede çalışmıştır. Coşgun, Finansbank Akdeniz Bölge Müdürlüğünde Nakit Yönetimi bölümünde finansal teknolojiler üzerine uzmanlaşmıştır. Erkan Coşgun; E-dönüşüm sistemleri, CRM ve satış programları , tedarikçi finansmanı , DBS konularında engin deneyime sahiptir.

Erkan Coşgun
Gürkan Acar
Birleşik Krallık Bölge Direktörü
Gürkan Acar, Pazarlama ve İşletme dallarında lisans, İşletme Yönetimi dalında MBA derecesine sahiptir. Gerek eğitim gerekse çalışma hayatının bir kısmını yurt dışında geçirmiştir. Türkiye kariyerine PWC denetim ve danışmanlık bölümünde başlamış, takip eden yıllarda farklı kurumlarda denetim, mali işler ve finans alanlarında yöneticilik yapmıştır. TÜRMOB: SMMM; ACCA: Uluslararası Finansal Raporlama, Uluslararası Denetim, Veri Analizi; ICI: Sertifikalı İç Kontrol Profesyoneli sertifika ve lisanslarına sahiptir.

Gürkan Acar
Ekrem Kılavuz
Saadet Durukan
Akdeniz Bölge Direktörü
Saadet Durukan, işletme dalında lisans, Muhasebe ve Denetim dalında yüksek lisans derecesine sahiptir. Kariyerine 2000 yılında tarım sektöründe (faydalı ürün üretiminde, gübre ve fide üretimi, tarım ilaçları v.b) Sektör lideri yurtdışı merkezli tarım firmaların da Mali Koordinatör, Finans ve Muhasebe Müdürü olarak görev almıştır. 2003 yılından itibaren SM.Mali Müşavir olarak mali müşavirlik, iç denetim, maliyet muhasebesi, mali analiz ve kurumsal finans konusunda uzmanlaşmıştır.

Ekrem Kılavuz
Evren Aydınoğlu
Ege Bölge Direktörü
Evren AYDINOĞLU, Maliye dalında lisans derecesine sahiptir. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında Vergi Başmüfettişi olarak inceleme, komisyon başkanlığı ve eğitmenlik yapmıştır. Daire Başkan Yardımcısı olarak idari görevde bulunmuştur. Farklı sektörler üzerinde çalışan AYDINOĞLU ayrıca MASAK adına da çeşitli incelemeler yapmıştır. Yeminli Mali Müşavir ruhsatına sahip olan Evren AYDINOĞLU, vergi incelemesi, vergi yargısı, finansal tablo analizi ve Ar-Ge/Tasarım mevzuatında engin deneyime sahiptir.

Ekrem Kılavuz
Ekrem Kılavuz

"Biz, daha değerli şirketler geliştirerek toplumun refah seviyesini artırmak için varız."

Saim Türkay
Ege Bölge Direktörü
Saim Türkay, işletme dalında lisans derecesine sahiptir. Kariyerine 2005 yılında Garanti Bankası’nda başlamış, Akbank ve İng Bank’ta devam etmiştir. KOBİ ve Ticari Bankacılık portföy yönetmeni ve Şube Müdürü olarak çalışmıştır. Son olarak ING bank şube müdürü olarak 15 yıllık bankacılık kariyerini sonlandırmıştır. Saim Türkay kredi tahsis süreçleri ve işletme analizi konularında da uzman olup bankacı bilirkişi lisansına sahiptir.

...
Mehmet Murat Bakım
Akredite Partner - Proda Consultingİktisat dalında lisans, iktisadi kalkınma dalında yüksek lisans sahibi olup ayrıca İK Yönetimi alanında e-MBA derecesine sahiptir. Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarında üst düzey yöneticilik yapmıştır. 1999 yılında SMMM unvanı alarak, mali müşavirliğe başlamıştır. Bakım, 2000 yılında PRODA Yönetim Danışmanlığı şirketinde kurucu ortak olarak yer almıştır. Yönetim Danışmanı olarak birçok danışmanlık ve eğitim projelerine liderlik etmiştir. Uzmanlık alanı, Aile Şirketlerinde Kurumsal Yönetim, Stratejik Yönetim ve İnsan Kaynakları Yönetimidir. 17 kişilik ekibine VALURA hizmetleri konusunda liderlik etmektedir.

...
Funda Yılmaz
Operasyon Müdürü
İktisadi idari bilimler fakültesinde lisans, Hukuk fakültesi adalet bölümünde önlisans eğitimi alan Yılmaz 1995 yılından itibaren, Havacılık - air cargo/ticketing, Turizm alanında da otel ve seyahat acentalarında departman yöneticiliği yapmıştır. 2020 yılında VALURA ekibine katılan Funda Yılmaz, global operasyon yönetiminden sorumludur.

...
Hakan Balcı
Avrupa İş Geliştirme Direktörü / Almanya
Hakan Balcı, mühendislik dalında lisans derecesine sahiptir. Kariyeri süresince Senior Financial Consultant, Euro-Engineer / MBA, farklı şirketlerde Yönetim Kurulu üyesi, Genel Müdür, Teknik Yönetici olarak görevler aldı. İnşaat, bilgi teknolojileri, insan kaynakları, M&A gibi farklı sektör ve disiplinlerde engin deneyimi olan Balcı, 2017 yılından itibaren Alman şirketlere finansal gözden geçirme ve şirket değerlemesi ile birleşme ve devralma konularında destek olmaktadır.

...
Osman Yılmaz
Mersin Bölge Direktörü
Bankacılık ve sigortacılık dalında lisans derecesine sahip olan Yılmaz, kariyerine 1982 yılında serbest mali müşavir olarak başlamış olup Dış Ticaret ve Uluslararası Taşımacılık şirketlerinde müşavirlik yapmıştır. 1998 yılından itibaren de Mersin İlinde Yeminli Mali Müşavir olarak hizmet vermektedir. Finansal mühendislik, vergi uygulamaları konularında uzmanlığı olan Yılmaz, Mersin Bölgesi'ndeki işletmelerin değer kazanımına destek olacaktır.

...
...
...
...
...
Sedat Özdeş
Kayseri Bölge Direktörü
İktisat dalında lisans derecesine sahip olan ÖZDEŞ, 25 yılı aşkın iş tecrübesine 1990 Yılında Kamuda Bütçe ve Hesap Uzmanı olarak başlamış daha sonra Başyazıcıoğlu Holding, Farmasol Tıbbi Ürünler A.Ş. , Ödül Solar Enerji ve sektörün öncü bazı kuruşlarında Mali işler Koordinatörlüğü ve Finansman Müdürlüğü yapmıştır. Özdeş Mali Müşavirlik Ofisi'nin kurucu yöneticisi olan Özdeş, aynı zamanda KGK Bağımsız Denetcisi ve Konkordato Komiseridir. 2020 yılında VALURA ekibine katılan Özdeş, finansal analiz, denetim ve kurumsal finansman konularında engin deneyime sahiptir.

...
Alican Peker
İzmir Bölge Direktörü
İdari Bilimler / Maliye dallarında lisans derecesine sahip olan Peker, iş hayatına Yaşar Holding / Pınar Su bünyesinde başladı. 1989 yılında Vakıfbank'ta Mali Analist Yardımcılığı ile başlayan bankacılık kariyeri 24 yıl boyunca çeşitli kademelerde yönetici olarak devam etti. Mali analiz, dış ticaret ve yurtdışı finansmanı, kredilendirme ve kredi kaynakları ile risk analizi konularında deneyimi bulunmaktadır.

...
Dilek Kömbe
İstanbul Bölge Direktörü
İşletme dalında lisans derecesine sahip olan Dilek Kömbe, iş yaşamına 1986 yılında uzman olarak Yapı ve Kredi Bankasında başlamıştır. 1987 yılında mali analist olarak girdiği Vakıfbank'ta 22 yıl görev yapmıştır. Bu süreçte mali analist, ticari krediler'de müdür yardımcılığı ve çeşitli şubelerde müdürlük görevini üstlenmiştir. Mali analiz başta olmak üzere ticari krediler ve kurumsal finansman hizmetler konularında deneyim sahibidir.

...
Serdar Yüce
İnegöl - Bursa Bölge Direktörü
...
İşletme dalında lisans, İşletme/finans alanında MBA derecesine sahip olan Yüce, 20 yıllık kariyerinde tekstil ve mobilya sektörlerinde mali işler, finans ve iç denetim alanlarında yöneticilik yapmıştır. INTERNEL CONTROL INSTITUTE tarafından verilen “İç kontrol profesyoneli” (CICP) unvanına ve Kobi Danışmanı belgesine sahiptir. Aynı zamanda SMMM olan Yüce, firmalara işletme yönetimi, mali analiz, kârlılık artırma ve mali raporlama sistemleri gibi konularda danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Bülent Baloğlu
Trakya Bölge Direktörü
İnşaat Mühendisliği lisans ve yüksek lisans sahibi olan Baloğlu, kariyerine Yapı Merkezi Holding'de başlamıştır. Daha sonra Türk Ytong San. A. Ş. bünyesinde devam eden Baloğlu, Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinde seminerler, Trakya Üniversitesi ile Namık Kemal Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. İnşaat, kalite yönetimi, yatırım ve proje danışmanlığı konusunda geniş deneyime sahip Baloğlu, 2018 yılında Trakya Bölge Direktörü olarak IF&PARTNERS ve VALURA ekibine katılmıştır.

...
Metin Salgır
İstanbul Bölge Direktörü
Metin Salgır, Harita Mühendisliği dalında lisan, Uluslararası İlişkiler ve Tarih ile Stratejik Planlama ve Yönetim konularında yüksek lisans derecesine sahiptir. 1985 yılında Planlama Uzmanı olarak başladığı kariyerinde uzun yıllar Üst Düzey Yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Stratejik Planlama ve Uluslar arası İlişkiler konularında Yüksek Sevk ve İdare Akademisinde Öğretim Görevlisi olarak da hizmet veren Salgır, IF & PARTNERS ekibine katılmadan önce Strateji Bölüm Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

...
Osman Aksu
İstanbul Bölge Direktörü
Mühendislik dalında lisans, Bankacılık ve Finans dalında yüksek lisans derecesine sahiptir. Bankacılık kariyerine 2000 yılında "Yönetici Adayı" olarak başlayan Aksu, KOBİ Bankacılığı ağırlıklı şube pazarlama ve genel müdürlük birimlerinde görev almıştır. 2008 yılından itibaren TEB Karma Bankacılık Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. SPK ileri düzey, Türev Ürünler ve Kredi Derecelendirme Lisanslarına sahip olan Aksu mali analiz, proje finansmanı, kredi yapılandırma ve türev ürünler konusunda geniş tecrübeye sahiptir.

...
Nilgün Alpar
İstanbul Bölge Direktörü
İktisat dalında lisans derecesine sahip olan ALPAR, Kambiyo Uzmanı olarak başladığı Vakıfbank'ta 25 yıl görev yapmıştır. Bu süreçte Mali Analist, Dış Operasyonlar Müdür Yrd. ve Şube Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Aynı zamanda Bilirkişi ve ICF onaylı İşletme Koçu olan ALPAR, dış ticaret finansmanı, yurtdışı finansman ve risk analizi konularında uzmandır.

...