Yatırımcı Olun

 VALURA Yatırım Kulübü (VIC) üye yatırımcılarının dünya çapında, düşük risk ile yüksek büyüme ve değer artış potansiyeline sahip şirketlere yatırım yapmalarına yardımcı olur.


Neden VIC’e katılmalısınız?


Şirket değerleme ve işletme analizi konusunda lider şirket VALURA, Ticaret ve Sanayi Odaları, İş insanları dernekleri ve Teknokentler gibi kurumlarda gerçekleştirdiği etkinlikler ve işbirlikleri sonucu her yıl tanıştığı yüzlerce işletmeyi kapsamlı analizlere tabi tutar. Sınırlı sayıda seçilmiş yüksek potansiyele sahip işletmeleri tespit eder, değerler ve ihtiyaçları doğrultusunda anlaşma şartları oluşturarak yatırımcılarına sunar.

VIC, yüksek riske sahip start-up’lar ile düşük büyüme potansiyeline sahip büyük ölçekli işletmelere yatırım yapmaz. Tam tersine geleneksel sektörleri dönüştürebilecek küçük ve orta ölçekli “niş” işletmelere yatırım yapar.

VIC, seçtiği işletmelerin yatırım ve büyüme kurgusunu oluştururken aynı zamanda çıkış senaryolarını da planlar. İşletmelerin bu hedef ile büyümesini sağlar.


Önemli Not: VIC, ticari bir işletme değildir. Hiçbir koşulda herhangi bir üyeden fon toplamaz.

YATIRIM KRİTERLERİ


  1. İşletme : İşletme en az 4 yıldır faal, cirosu 500.000 USD üzerinde ve faaliyet karı üretiyor olmalıdır. İhracatçı olması önemli avantajdır.
  2. Büyüme Sermayesi : İşletme gelecek 5 yılda 5 kat büyüme potansiyeline sahip olmalı ve yatırım işletmenin büyümesi için kullanılmalıdır.
  3. Kurumsal Yönetişim : Şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri şirketin ödün verilmeyen prensipleri olmalıdır.
  4. Yönetim Ekibi : Hissedar ve yöneticiler işletmeyi global ölçeğe taşıyabilecek vizyon ve motivasyona sahip olmalıdır.
  5. Fark Yaratmak : İşletme, global potansiyeli yüksek sektörde niş alanları sahiplenen hızlı balık olmalı ve rakipleri ile net fark yaratabilmelidir.
  6. Hisse Oranı : VIC üyeleri en az %20 ve en çok %75 hisse alımı yapmaktadırlar.
  7. Yatırım Tutarı : Tek bir şirkete yapılacak yatırım 300.000 USD ile 3.000.000 USD arasındadır.
  8. Hedef Sektör ve Şirketler : Sabit kıymet yatırımı yoğun işletmeler ile gayrimenkul, otelcilik ve ilaç sektörleri dışındaki tüm sektörler.Yatırım sonrası VIC katkısı


VIC, sadece yüksek potansiyele sahip işletmeleri seçmek ve yatırım yapılmasını sağlamakla kalmaz, yatırım yapılan şirketin potansiyelini ortaya çıkarır. İşletmelere uluslararası büyüme tecrübesi ile global bakış açısı kazandırır. Finansal mühendislik, sağlıklı nakit akışı ve raporlama sistemlerinin kurulmasını sağlar. Operasyonel verimlilik artışı ve yönetim tecrübesi sağlar. İşletmelerin yetenek yönetimini geliştirir. Ürün, kanal, müşteri karmasını yeniden düzenler. Stratejisini keskinleştirir ve performans metrikleri uygulamaya alır. Ayrıca İç Denetim Hizmeti ile işletmeleri denetime tabi olmasını sağlar ve yatırımcısına periyodik olarak raporlar.


Sizi daha yakından tanımak isteriz.
VIC Logo

VIC Yatırım Kulübü ilk yatırımını Kocaeli merkezli Göçmen Börekçisi A.Ş. ile gerçekleştirdi.

17 yıl önce kurulan, yurt içi ve yurt dışı franchise yapısı ve büyüme planları ile global şirket oluşturma hedefi olan Göçmen Börekçisi, VIC yatırım kulübünün ilk üyesi oldu.

VIC Logo

VIC Yatırım Kulübü ikinci yatırımını İstanbul merkezli TeamforesHR ile gerçekleştirdi.

Bu yatırımın amacı organize perakende sektörüne sunulan hizmetlerin çeşitlendirilmesidir. Yeni oluşturulan yapı, A+ perakendeciler için stok sayımının yanı sıra geçici personel temini çözümleri de sunacaktır. Ortak yapı yakın zamanda MENA ve Doğu Avrupa bölgelerine genişleyecek olup global vizyonumuzun ilk adımını taçlandırmaktadır.

VALURA iş bu form ile paylaşılan iletişim bilgilerini hiçbir koşulda yazılı izin almadan üçüncü parti ile paylaşmayacağını kabul ve beyan eder.