Şirket Değerlemesi

İşletmeler objektif ve gerçekçi bir şirket değerleme çalışması istediklerinde en kapsamlı şirket değerleme yazılımına sahip VALURA’yı tercih ederler.

Hassas bir analiz olan şirket değerleme çalışması güncel ve detaylı verinin tecrübe ile harmanlanmasını gerektirir.

VALURA 107 Ülkeden 94 farklı sektörde faaliyet gösteren, halka açık ve özel 72.000+ şirketin hisse satış değerlerini ödüllü algoritması ile anlık analiz ederek işletmenin güncel piyasa değerini tespit eder.

VALURA’nın global çapta talep görmesinin ana sebebi; şirket değerini işletmenin sektörü, büyüklüğü, faaliyet süresi, büyüme hızı, yatırımcı cazibesi, kurumsallık seviyesi gibi 60+ soyut değeri finansal veriler ile birlikte dikkate alarak hesaplamasıdır.

Örneğin iki ayrı işletmenin sektörü, satışları, karı, büyüme öngörüsü hatta müşteri sayısı eşit olsa dahi, söz konusu şirketlerin değerleri aynı mıdır? Video

VALURA’nın fark yarattığı diğer önemli konu; işletmenin faaliyet süresine (erken aşama, büyüme, hızlı büyüme ve olgunluk dönemi) göre ayrı ayrı algoritmalar ile şirket değerini hesaplamasıdır.

VALURA ayrıca ülkenin güncel risk, getiri, beta kat sayısı, indirgenme oranları gibi değişkenleri analiz ederek, şirket değerleme çalışmasında kullanır.

Şirket değerleme konusunda Global ölçekte çatı örgütü IACVS’in Türkiye'deki ilk ve tek akredite üyesi olan VALURA ile;

  • Marka değeri, piyasa bilinirliliği, insan kaynağı, lisanslar gibi elle tutulmayan varlıklarınızın değerini öğrenin,
  • Değer Artışı Yol Haritası ve Aksiyon Planlarına sahip olun,