InvestMeter I Yatırım Alma Potansiyelinin Ölçümü

Satışa / yatırım almaya çıkan işletmelerin sadece %7-%15’i başarılı bir kapanış gerçekleştirebilmektedir. Bununla birlikte işletmelerin %97’si satılabilir veya yatırım alabilir durumda değildir.*

Video

Az veya çok her işletmenin piyasada bir değeri vardır. Bununla birlikte bir işletmenin değerinin olması söz konusu işletmenin satılabilir / yatırım alabilir durumda olduğunu göstermez. Bu gerçek doğrultusunda VALURA yatırımcıların yatırım kararlarına temel teşkil eden 20 farklı kritere göre işletmeleri analiz eden InvestMeter’ı geliştirdi.

InvestMeter işletmeleri, yatırımcının tercih kriterleri doğrultusunda analiz eder ve skorlar. Söz konusu skor işletmenin yatırımcı cazibesini ölçer. Bununla birlikte işletmenin performansını yukarı çekebilmesi için bir yol haritası üretir.

InvestMeter skorunuz şirket değerini +/- %10 oranında aşağı veya yukarı taşıyabilmektedir.

InvestMeter ile işletmenizin yatırımcı açısından cazibesini ölçer, şirketinizin satışa veya yatırım almaya ne kadar hazır olduğunu öğrenir, skorunuza göre tecrübeli VALURA Direktörleri ile aksiyon planları oluşturabilirsiniz.