Finansal Performans Analizi

Lokal ve uluslararası pazarda sektörünüzde faaliyet gösteren işletmeler ile şirketinizin performansını 24 farklı kritere göre karşılaştırabilir, skorunuzu periyodik olarak ölçebilir ve bu doğrultuda aksiyon planları oluşturabilirsiniz.

  • Sizce; karlılığınız rakiplerinizle karşılaştırıldığında hangi seviyede?
  • Bu bilgiye göre fiyatlandırma stratejinizi nasıl ayarlayıp satışlarınızı artırabilirsiniz?
  • Farkında olduğunuz veya olmadığınız finansal ve operasyonel riskleriniz var mı?
  • Alacak, borç ve stok yönetiminde rakiplerinize göre ne kadar başarılısınız?
  • Bunlar gibi birçok performans göstergesini tek bir ara yüz ile artık takip edebilirsiniz.

Risk analizi, karlılık analizi, bilanço sağlığı, büyüme performansı, nakit akışı… gibi karşılaştırmaları VALURA dijital yönetim paneli ile detaylı değerlendirebileceksiniz. Böylece rakiplerinize kıyasla hangi alanlarda daha iyi, hangi alanlarda gelişime açık olduğunuzu keşfedeceksiniz.

VALURA sisteminde bulunan ve bir simülasyon aracı olan finansal mühendislik çalışması ile işletmenizin VARLIK / KAYNAK yapısını optimize edebilirsiniz. Böylece işletme kaynaklarını doğru yöneterek borçlarınızı azaltacak ve büyümeniz için gerekli olan sermayeyi daha verimli kullanabileceksiniz.

Direktörünüz ile tanımlayacağınız ve geliştireceğiniz Hedefleriniz (KPI) ile işletmenizin sürekli “fit” olduğuna emin olacaksınız.

Unutmayın ölçmediğiniz performansı geliştiremezsiniz.

Finansal Performans Analizi


VALURA INDEX, hissedarların şirket değeri maksimize etme performanslarını ve aynı zamanda potansiyellerini ölçen skorlama sistemidir.

VALURA Index, Finansal Performans Analizi, InvestMeter, Kurumsallık Skoru, Müşteri Skoru ve NPS ile İK Skoru sonuçların bileşiminden oluşur.

Finansal Performans Analizi Skoru, işletmelerin finansal açıdan hangi ölçüde FİT olduklarını ortaya koyan analiz skorudur.

Yanda yer alan grafik, tüm VALURA şirketlerinin ortalama, en düşük ve en yüksek skorları göstermektedir.